BÜYÜKŞEHİR'İN BASKETBOL KURSUNA YOĞUN İLGİ - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
BÜYÜKŞEHİR'İN BASKETBOL KURSUNA YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR'İN BASKETBOL KURSUNA YOĞUN İLGİ

16 Ağustos 2017 - Çarşamba 15:01
Türkiye'nin en genç illerinden biri olan Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesi gençlere yönelik spor faaliyetleri tüm alanlarda sürüyor.

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte çocukları ve gençleri kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,  Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Gençlik Spor Şube Müdürlüğü tarafında başlatılan yaz spor okulları her branşta  devam eden kurslarıyla yoğun ilgi görüyor. 

 

Şanlıurfa büyükşehir belediyesi bünyesinde bulunan  basketbol kulübünde  lisanlı 180 basketcisi 230 kursiyer bulunmakta yaz tatiliyle beraber 7-18 yaş arasındaki kursiyerlerin faydalandığı kurslarda, havaların sıcak geçmesinde dolayı engeliler koordinasyon merkezinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu’nda kurs ve eğitimler devam ediyor.

 

Gençlik kampları, Futbol, yüzme, tenis, güreş, taekvendo, bilgisayar ve  resim  gibi birbirinden farklı branşları bünyesinde barından Büyükşehir  Belediyesi Spor Kulübü’nün yaz  basketbol kurslarına bir ay içerisinde 700 kişi kayıt yaptırdı. Kız ve erkekler ayrı gruplar şeklinde uzman eğitmenler tarafından haftada 3 gün kursa katılıyorlar. Kursa katılan gençler ise Büyükşehir tarafından sağlanan imkandan dolayı Başkan Nihat Çiftçi'ye teşekkürlerini ifade ettiler. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler