Eğitim-Bir-Sen’de delegelik seçimleri tamamla - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Eğitim-Bir-Sen’de delegelik seçimleri tamamla

Eğitim-Bir-Sen’de delegelik seçimleri tamamla

28 Eylül 2022 - Çarşamba 13:34
Eğitim-Bir-Sen’in Şanlıurfa’da il genelinde 13 ilçede yaptığı delegelik seçimlerinin tamamlanmasıyla seçim sürecinin ilk aşaması bitti.

Eğitimciler Birliği Sendikası ( Eğitim-Bir-Sen) Şanlıurfa Şubesinde seçim heyecanı yaşanıyor. İl genelinde 13 ilçede delegelik seçimleri dün tamamlandı.

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, sendika binasında seçim sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu.

 

7. Olağan Şube Kurulu delegelik seçimlerinin Eğitim-Bir-Sen camiasına yakışır şekilde yoğun katılımla şenlik havasında gerçekleştirildiğini vurgulayan Coşkun, “Her zaman vurguladığımız gibi Eğitim-Bir-Sen seçimlerinin kaybedeni hiçbir zaman olmaz. Seçimlerin en büyük kazancı ise tecrübedir. Bu minvalde dün itibarıyla 7.Olağan Şube Kurulu’nda oy kullanmak üzere seçilen 162 delegemizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Bugün itibarıyla seçim sürecimizin birinci aşaması bitmiş olup 15 Ekim 2022 günü yapılacak kongre ile de şube seçim süreci tamamlanmış olacaktır” dedi.

 

İbrahim Coşkun, dün yapılan delegelik seçimlerinde merkez üç ilçede iki liste olarak seçime gidildiğini ve seçim sonucunun doğal delegelikler dâhil 40’a 39 olarak gerçekleştiği bilgisini vererek, şunları söyledi:

“Mevcut yönetime alternatif olarak çalışma yürüten arkadaşlarımız toplam 162 delegenin 39’unu almışlardır. Merkez üç ilçemiz KaraköprüHaliliyeEyyübiye ile birlikte Ceylanpınar ilçesinde iki liste yarışmış, diğer ilçelerimizde tek liste olarak seçimlere gidilmiştir. İlçe yönetimlerimizle yaptığımız mutat toplantılarda en çok ön plana çıkan vurgu mevcut il yönetimi ile ilçe yönetimleri arasındaki uyumdur. Bu uyum genel merkezimiz ve diğer şube başkanlarımız tarafından hep takdirle karşılanmıştır.”

Seçim süreçlerinin yapısı itibarıyla meşakkatli dönem olduğuna dikkati çeken Coşkun, sandık iradesini çok önemseyen bir şube yönetimi olarak üyelerin tercihlerine saygı duyduklarını vurguladı. Coşkun, “Bugünden itibaren yönetim kurullarımız, icra kurulumuz ve istişare heyetimiz bu anlamlı mesajı okumak ile yoğunlaşacaktır. Şube olarak, kökü medeniyet kodlarımıza dayanan bir anlayışla kararlı emek mücadelesini yarınlara taşımaya devam edeceğiz. Bu duygularla başta seçimlerimize iştirak eden kıymetli üyelerimiz olmak üzere, camiaya yakışır şekilde yarıştığımız alternatif listedeki arkadaşlarıma, ilçe yönetimlerine, sorumluluk alıp delege adayı olarak seçimlere giren tüm delege adaylarına ve büyük bir fedakarlık örneği gösteren sandık kurullarına teşekkür ediyor, seçim sonucunda delege olarak seçilen üyelerimize hayırlı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

BİHA 

Bu Kategorideki Diğer Haberler