Eğitim Bir-Sen seçimini kim kazandı? - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Eğitim Bir-Sen seçimini kim kazandı?

Eğitim Bir-Sen seçimini kim kazandı?

27 Eylül 2022 - Salı 23:02
Şanlıurfa Eğitim-Bir Sen Değişim Hareketi, bugün yapılan seçimle ilgili açıklama yaptı.

Eğitim-Bir Sen Şanlıurfa Şubesi’nde delege seçimi gerçekleştirildi. Seçim sonucunda Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinde seçilen delege sayıları belli oldu.

Haliliye’de Değişim Hareketi 21, mevcut yönetim 11 delege çıkardı. Eyyübiye’de Değişim Hareketi 10, mevcut yönetim 7 delege çıkardı. Karaköprü’de ise Değişim Hareketi 8, mevcut yönetim ise 9 delege çıkardı.

Seçimin ardından mevcut Başkan İbrahim Coşkun, tekrardan Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanlığına seçildiğini ima ederek sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.
Coşkun, “Bugün il genelinde 13 ilçede yaptığımız delegelik seçimlerimiz üyelerimizin yoğun katılımıyla Eğitim-Bir-Sen’e yakışır şekilde geçmiştir. Seçim sonucunda üyelerimiz 162 delegenin 123’ünü mevcut yönetimimizden yana kullanarak göreve devam kararı vermişlerdir. Bu anlamlı destekleriyle bizi tekrar göreve layık gören teşkilatımıza sonsuz teşekkürler. Eğitim-Bir-Sen seçimlerinin kaybedeni olmaz. Bugün seçime giren herkes kazanmıştır. Camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

Bunun üzerine Değişim Hareketi, Coşkun’un paylaşımı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Mevcut başkanın il yönetimi kongresi yapılmış gibi hareket ettiğini söyleyen Değişim Hareketi, il yönetimi kongresinin Ekim’de yapılacağını hatırlatarak Coşkun'un açıklamasını talihsiz olarak niteledi.

Hareket, “Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesinin merkez üç ilçede ve büyükşehirde bugün yapılan delege seçimlerinde 67 delegenin 39’unu Değişim Hareketi kazanarak ipi göğüslemiştir. Ancak mevcut il başkanı sanki İl Genel Kongresi yapılmış gibi bir hava estirmektedir. Unutmamalı ki bugün yapılan bir delege seçimidir ve İl Yönetimi Kongresi henüz yapılmamıştır.Ekim ayında yapılacak olan İl Olağan Kongresine katılacak tüm delegelerin özgür iradelerine ipotek konularak yapılan bu talihsiz açıklama asılsızdır ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.” ifadelerine yer verdi.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler