Ceylanpınarlılar Dilencilerden Bıkmış Durumda - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Ceylanpınarlılar Dilencilerden Bıkmış Durumda

Ceylanpınarlılar Dilencilerden Bıkmış Durumda

16 Ağustos 2017 - Çarşamba 16:10
Ceylanpınar da her geçen gün artan dilenciler vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor.

Vatandaşlar, dilencilerin sürekli olarak işyerlerine ve evlere gelmesi kendilerini bıktırdığını söyledi.

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş, para verilmediğinde gitmediğini çoğu zaman kendilerine hakaret edildiğini söyledi. Şikâyetler sadece bunlarla sınırlı değil, ilçedeki dilencilerin yanı sıra Suriye den gelenlerin bir kısmının dilencilik yapması da eklenince rahatsızlık seviyesi artıyor.

Vatandaşlar, sadaka vermek istediklerinde gerçek anlamda kimin ihtiyaç sahibi olduğunu anlamadıklarını, dini duyguları istismar eden dilencilerin gerçek ihtiyaç sahiplerinin de mağdur olduğunu ifade ediyorlar.

Çoğu kez iş yerleri dışında evlerin kapısına kadar dilenen bazı dilencilerin özellikle evde yalnız olan bayanları tedirgin ettiğini vurgulayan vatandaşlar, yetkililerin çözümün acilen ele alınması gerektiğinin altını çizdi.

İsmini vermek istemeyen bir bayan benzer bir durumla karşılaştığını ifade ederek, evde yalnız olduğu bir zamanda kapıya bir dilenci geldiğini, tedirgin olduğu için hemen kapıyı kapatmak istemesine rağmen dilencinin kendisine ağza alınmayacak küfürler savurarak gittiğini söyledi.

Ceylanpınarlılar yetkililerden buna bir çözüm bulmasını istiyor. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler