Dernek başkanından urfa için park çağrısı - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Dernek başkanından urfa için park çağrısı

Dernek başkanından urfa için park çağrısı

08 Mart 2018 - Perşembe 08:34
Yüksek Mimar Uğur Beyazgül, herkese çağrıda bulunarak "Gelin bu fırsatı kaçırmayalım, parkı büyütüp şehrimize yeni bir vizyon kazandıralım" dedi. kaynak:ajansurfa

Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı, Yüksek Mimar Uğur Beyazgül park çağrısı yaptı.

İl Özel İdare Kasaptaşı Parkı'nın bitişiğindeki büyük lojman alanını Büyükşehir belediyesine devretti. Alanın büyüklüğü itibariyle sosyal donatı alanlarına ev sahipliği yapabileceğini düşünen Dernek Başkanı Beyagül, "Parsellemek ve satmak işin en kolayıdır" diyerek, alanla ilgili fikirlerini paylaştı.

Şanlıurfa'nın kurak ve sıcak ikliminden dolayı da beton yığınlarından çok yeşil alana ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Beyazgül, "Spor yaptığı tek parkımızdır Kasaptaşı. Bu parkı büyütmek için büyük fırsat doğdu. Çağrımız herkese; gelin bu fırsatı kaçırmayalım..buradaki nefes alanını parsel parsel satıp betonlaştırmak yerine, parkı büyütüp şehrimize yeni bir vizyon kazandıralım. Bu konuda beyin fırtınası yaparak neler yapılacağı konusunda halktan görüş alalım. yine gelir getirecek sosyal donatılarla donatalım" dedi.

Umarım onlarca ekonomisti, mimarı ve şehir plancısı olan belediyenin konuya bir emlakçı mantığıyla yaklaşmayacağını umut eden Beyazgül, "Gelin 11 Nisan alanındaki aynı hataya düşmeyelim .Yazın Urfayı terk eden on binlerce vatandaşımızın en büyük şikayeti, şehir içinde serinleyecek, nefes alacak alanların azlığıdır" çağrısında bulundu. 

Beyazgül, fotoğraflarla da talebini görsele taşıdı.

İşte mevcut alan ve alternatif  öneri

Bu Kategorideki Diğer Haberler