HDP'de seçim çalışmaları sürüyor - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
HDP'de seçim çalışmaları sürüyor

HDP'de seçim çalışmaları sürüyor

07 Haziran 2018 - Perşembe 16:52
HDP'li adaylar bugün, kent merkezinin yanı sıra Birecik, Hilvan, Siverek ve Bozova ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulunup destek istedi.

URFA  
Urfa'da seçim tarihi yaklaştıkça HDP'nin çalışmaları yoğunlaştı. Merkez Eyyübiye ilçesi Toki'deki Semt pazarını ziyaret den milletvekili adaylarından İsmail Telli ve Şerif Bendaş, esnafın yoğun ilgisi ile karşılaştı. İl, ilçe yöneticlerininde eşlik ettiği adaylar, HDP'nin el ilanlarını dağıtıp, projelerini anlatırken, kendileri ve Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş'a oy istediler. 

Adaylardan Yusuf Yetim ise aynı ilçenin Yenice mahallesi semt pazarını ziyaret edip destek istedi. Yetim, dinlediği oazarcıların sorunlarının çözümünün HDP olduğunu ifade etti.

BİRECİK 
HDP adayları İsmail Kaplan ve Aliye Kızıldamar, sabahın erken saatlerinde Birecik Hayvan Pazarı'nı ziyaret edip destek istediler. Burada hayvancılık yapan köylüler, hayvancılığın öldürüldüğünü, köylü perişan olduğunu söylerken, HDP'liler atmosferin 24 Haziran'da değişeceğini belirttiler.

HİLVAN - SİVEREK 
Sabah Hilvan ilçesi Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Nusrettin Maçin, hastaların sorunlarını dinledi. Maçin, Hilvan'da destek sözü alarak Siverek'in kırsal mahallerine geçti. Siverek'in Kela (Alacık), Xelef, Keçikuyu mahallerini ziyaret eden Maçin, Karacadağ bölgesi yurttaşlarının ilgisi ile karşılaşıp destek sözü aldı.

BOZOVA 
Milletvekili adayları Aliye Kızıldamar ve Şerif Bendaş Bozova esnafını ziyaret ettikten sonra Gölbaşı Mahallesinde bulunan tekstil atölyelerindeki işçiler ile bir araya geldiler. İşçilerin sıcak karşıladığı HDP'liler, "Yeter artık bunları göndermenin zamanı, oylarımız HDP'ye" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler