Urfa’da Çocuklar Namaz İçin Bir Arada - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Urfa’da Çocuklar Namaz İçin Bir Arada

Urfa’da Çocuklar Namaz İçin Bir Arada

29 Ağustos 2017 - Salı 14:20

Kur'an Nesli Platformunun düzenlediği "Hayat Namazla Güzel” etkinlikleri kapsamında Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da camide buluşan yüzlerce minik çocuk, anne ve babalara ‘bize sahip çıkın’ çağrısı yaptı.

 

Kur'an Nesli Platformunun namazın önemine dikkat çekmek ve toplumda namaz bilincini oluşturmak amacıyla 6-10 yaş arası çocuklara yönelik birçok ilde düzenlendiği "Hayat Namazla Güzel” etkinlikleri devam ediyor.

 

Bu kapsamda Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da yüzlerce minik çocuk, Balıklıgöl Platosunda bulunan Dergâh Camisinde toplanarak anne ve babalara ‘bize sahip çıkın’ sahip çıkın çağrısı yaptı.

 

İlin değişik camilerinde 15 günlük namaz öğretimi programının ardından çocuklar Balıklıgöl Platosunda bulunan Dergâh Camisi avlusunda toplandı. Aralarında kız ve erkek çocukların bulunduğu yüzlerce minik çocuk renkli görüntüler oluşturdu.

Dergâh Camisinde cemaatle namaz kılan minikler daha sonra cami avlusunda meftun iken dönemin cuntacıları tarafından naaşı kaçırılan Üstad Beddiüzzaman Said-i Nursi’nin kabrini ziyaret ederek dua ettiler.

 

Yapılan duanın ardından minikler, anne ve babalara çocuklarınızın geleceğini muhafaza etmeleri için çağrısında bulundu.

 

Minikler adına anne ve babalara çağrıda bulunan Mehmet Tarık Alkanat, çocukların, anne ve babalara Allah’ın birer emaneti olduğunu günü geldiğinde Allah’ın bu emanetin hesabını soracağını hatırlattı.

 

Çağrının ardından minikler, topluca alandan ayrılarak ailelerin de katılımıyla Şair Nabi Kültür Merkezinde düzenlenen "Hayat Namazla Güzel” etkinliğinin finaline katıldı.

Tümü çocuklar tarafından hazırlanan etkinlik, Muhammed Emin Bulut tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

 

Çeşitli ilahi ve ezgilerin okunduğu program daha sonra Vahdet Çocuk Tiyatro Ekibinin oynadığı ‘Dünya Hali’ isimli tiyatro ile devam etti. Minik çocukların ve ailelerin heyecanlı oldukları görülen program, başarılı olan çocuklara çeşitli ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Ziyaret amacıyla Balıklıgöl Platosuna gelen insanlar meraklı bakışlarla minik çocukları izleyip görüntüler çekti.

 

 

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler