VALİ BAYRAMIN HUZURA VESİLE OLMASINI DİLEDİ - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
VALİ BAYRAMIN HUZURA VESİLE OLMASINI DİLEDİ

VALİ BAYRAMIN HUZURA VESİLE OLMASINI DİLEDİ

01 Eylül 2017 - Cuma 00:36
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; Suruç ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük çadır kenti olan Suruç Dinlenme Tesislerini ziyaret ederek buradaki Suriyelilerle bir araya geldi.

Akşam saatlerinde geldiği tesislerde tesis yönetiminden verilen hizmetlere ilişkin bilgi alan Vali Erin daha sonra çadırları ziyaret ederek Suriyelilerle sohbet etti. Suriyeli misafirlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Erin; sıkıntılarını kendisine ileten Suriyelilerle Kürtçe sohbet etti.

Tesislerde bulunan mahalle muhtarlarıyla da görüşen Vali Erin; Suriye’de yaşanan dramın bir an önce sona ermesi ve tüm İslam âlemine yeniden huzurun hâkim olması dileklerinde bulundu. Toplantının sonunda yaklaşan Kurban Bayramına ilişkin bir açıklama da yapan Vali Erin: “Kurban Bayramının Şanlıurfalı kardeşlerime, burada misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimize, tüm memleketimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum. Bayramlarını tebrik ediyorum” dedi.

Şanlıurfa’da bayramın huzur içerisinde geçmesi için Emniyet ve Jandarma birimlerinin 24 saat esasına göre her türlü tedbiri aldığını hatırlatan Vali Erin: “Bu vesileyle bu görevi mesai mefhumu gözetmeksizin, fedakârlık içerisinde yerine getiren Jandarma ve Emniyet teşkilatlarımızın fedakâr personeline de şükranlarımı iletmek istiyorum ve bayramlarını tebrik ediyorum. Huzur ve neşe içerisinde kutlamamız gereken bayramlarda yollarda hiç istemediğimiz sonuçlarla karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımızın biraz daha dikkatli olmalarını özellikle istirham ediyorum. Gidecekleri yere, yakınlarına, akrabalarına selamet içerisinde ulaşsınlar ve bayramları bir kâbusa dönüştürmesinler. O yüzden İçişleri Bakanlığımızın başlattığı bir kampanya var. Her bayramda karşılaştığımız manzaradan farklı bir şekilde kazaların en az olduğu, ölümün nerdeyse sıfırlandığı ve yaralı vatandaşlarımızın olmadığı bir bayram olsun arzu ediyoruz. Bu yüzden de ‘Frene Değil, Kurala Güven’ sloganını bütün sürücülere ve vatandaşlarımıza iletmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Yaklaşık bir buçuk aydır Şanlıurfalılara hizmet etmek için gayret sarf ettiğini sözlerine ekleyerek açıklamasına devam eden Vali Erin: “Bütün mesai arkadaşlarımızla birlikte şehir merkezi ve ilçelerimizde, misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin barındığı çadır kentlere ziyaretler gerçekleştirmek suretiyle hem sorunları öğrenmeye hem de çözebileceklerimizi hızlı bir şekilde çözmenin gayreti içerisindeyiz. Bizler de arkadaşlarımızla beraber yirmi dört saat esasına göre çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Şanlıurfa’nın daha iyiyi, daha güzeli hak ettiğinin idrakindeyiz ve o şuurla hareket ediyoruz. Bugün de bu saatte Suruç Konaklama Tesisinde Suriyeli kardeşlerimizle beraberiz. 2012’den bu tarafa 500 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizi misafir ettik, onlara ev sahipliği yaptık. Bu alicenaplığı gösteren Şanlıurfalı hemşehrilerime bu bayram vesilesiyle teşekkürü hak ettiklerini ifade etmek gerekiyor. Birçok Avrupa devletinin 100 kişiyle ifade edilebilecek zor durumdaki Suriyeli kardeşimizi alırken bile zorlandığı bir ortamda, Şanlıurfalıların bu sayıdaki kardeşlerini bağırlarına basmış olmaları ve yıllardır her türlü yardımı esirgememiş olmalarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade etmek gerekiyor. Burada bulunan Suriyeli kardeşlerimizin de Şanlıurfalı hemşehrilerime minnet ve şükran duygularına aracılık etmekten de büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum” cümlelerini kullandı. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler