Kent Konseyi Başkan Adayı - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Kent Konseyi Başkan Adayı

Kent Konseyi Başkan Adayı

01 Ekim 2019 - Salı 09:27
Kent Konseyi Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

  Şanlıurfa'da önümüzdeki Ekim ayının 5'inde yapılması beklenen Kent Konseyi seçimleri yaklaşırken adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Daha önce Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak iki dönem çalışan Mehmet Akbaş seçim aday olacağını resmen açıkladı. Her dönemde seçimler sancılı bir şekilde geçen ve kıyasıya başkanlık yarışının yapıldığı Şanlıurfa Kent Konseyi için adaylar ortaya çıkmaya başladı.

 Kent Konseyi seçimleri için daha önce Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak iki dönem çalışan Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş adaylığını açıkladı.

Seçimlere kısa bir süre kala tartışmaların devam ettiği Kent konseyi başkanlığı için başka adayların da isimlerinin geçtiği belirtiliyor.

Muhammed Yusuf ( Mehmet ) AKBAŞ Kimdir?

1975 Urfa doğumlu olan Akbaş Şanlıurfa Teknik Lisesinden 1993 yılında derece ile mezun olmuştur. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliğini ve 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimini bitirip Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans yapmıştır. Şanlıurfa’da değişik sivil toplumlarında görev aldı.

Eğitimciler Birliği Sendikası, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube kurucularından, Türkiye Yazarlar Birliği Urfa Şubesi gibi topluma ve kamuya yararlı dernek ve vakıflarda çalıştı. Şanlıurfa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak iki dönem çalıştı. Sivil toplum konusunda birçok çalışmaya imza attı.  Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’nin değişik yerlerinde Elektrik–Elektronik Öğretmenliği ve yöneticilik yaptı.  Halen A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmaktadır. Yazıları Yeni Asya gazetesinde çıkmaya devam etmektedir. Türkiye Yazarlar Birliği Urfa şube yönetim kurulu üyesi olup, Evli dört çocuk babasıdır.

 Yayımlanmış Eserleri 1-“Mükemmellik Bir Yolculuktur Son Durak Değildir” Denemeler Elif Matbaası 2010

2- “Ombudsmanlık Nedir?” Heybe Yayınları Temmuz 2012

3- “Müsbet Hareket “   Nisan 2017

4- “Zenbilname” Eylül 2019 Mola Yayınevi İstanbul 

KAYNAK:URFARADİKAL
 

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler