Urfa Kent Konseyi Başkanlığına Mehmet AKBAŞ - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
Urfa Kent Konseyi Başkanlığına Mehmet AKBAŞ

Urfa Kent Konseyi Başkanlığına Mehmet AKBAŞ

02 Ekim 2019 - Çarşamba 09:16
Urfa Kent Konseyi Başkanlığına Mehmet AKBAŞ resmen aday...

Şanlıurfa Kent Konseyi Genel Kurulu 5 Ekim Cumartesi günü Şairnabi Konferans Salonunda yapılacak. Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlığına aday olan Mehmet AKBAŞ toplumun çeşitli kesimlerinin bir araya gelerek, hemşehrilik bilinci ile şehrin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma , saydamlık, hesap sorma ve hesap verme ortak akla dayanan uzlaşmayı esas almak içinde şehir meclislerine ihtiyaç artığından bahsetti. 
Akbaş, demokratik ve kapsayıcı bir yapı ile kentin yönetimine katkı sunmak adına Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 
Mehmet AKBAŞ ayrıca, Kent konseyinin daha fazla faal hale getirip proje üreten bir yapıya kavuşmayı amaçladıklarını belirterek; Şanlıurfa’nın Modern çehresini ve tarihi hüviyetini mutlaka bir arada yaşatmalı, bu anlamda ilimizdeki tüm STK' ların temsil edildiği bir kent konseyini oluşturma arzusunda olduğunu söyledi.

Muhammed Yusuf ( Mehmet ) AKBAŞ Kimdir?
 1975 Urfa doğumlu olan Akbaş Şanlıurfa Teknik Lisesinden 1993 yılında derece ile mezun olmuştur. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliğini ve 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimini bitirip Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans yapmıştır. 
     Şanlıurfa’da değişik sivil toplumlarında görev aldı. Eğitimciler Birliği Sendikası, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube kurucularından, Türkiye Yazarlar Birliği Urfa Şubesi gibi topluma ve kamuya yararlı dernek ve vakıflarda çalıştı. Şanlıurfa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak iki dönem çalıştı. Sivil toplum konusunda birçok çalışmaya imza attı.  Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’nin değişik yerlerinde Elektrik–Elektronik Öğretmenliği ve yöneticilik yaptı.  Halen A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmaktadır. Yazıları Ulusal gazetede çıkmaya devam etmektedir.
 Türkiye Yazarlar Birliği Urfa şube yönetim kurulu üyesi olup, Evli dört çocuk babasıdır.
  Yayımlanmış Eserleri 
1-“Mükemmellik Bir Yolculuktur Son Durak Değildir” Denemeler Elif Matbaası 2010 2- “Ombudsmanlık Nedir?” Heybe Yayınları Temmuz 2012
 3- “Müsbet Hareket “   Nisan 2017 
4- “Zenbilname” Eylül 2019 Mola Yayınevi İstanbul 

​​​​​

Bu Kategorideki Diğer Haberler