OSMANLICA’YI HALİLİYE BELEDİYESİ İLE ÖĞRENİYO - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
OSMANLICA’YI HALİLİYE BELEDİYESİ İLE ÖĞRENİYO

OSMANLICA’YI HALİLİYE BELEDİYESİ İLE ÖĞRENİYO

25 Ağustos 2017 - Cuma 09:58
Osmanlıca diline ilgi duyanlar, öğrenciler ve tarih meraklıları, Haliliye Belediyesi tarafından açılan Osmanlıca kursuna katılarak, Osmanlıca’yı öğrenme fırsatı yakalıyor.

Osmanlıca dilinin unutulmaması ve bu dile ilgi duyanlar ile tarih meraklılarının, Osmanlıca dilini öğrenmelerini sağlamak amacıyla Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Onaylı Ücretsiz ve Sertifikalı Osmanlıca Dil Kursu açtı. Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezinde sürdürülen Osmanlıca Kursu, 4 basamak şeklinde devam edecek. Tarihçi Enver Karakeçili’nin eğitmen olduğu, 20 kursiyerin de eğitim aldığı “Osmanlıca Kolay Metinler” basamağı eğitimi 45 gün sürecek. 45 günün sonunda kursu başarıyla bitiren kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika verilecek.

Birinci basamağın tamamlanmasının ardından kursa devam etmek isteyen kursiyerlere; 30 gün sürecek Osmanlıca Türkçe Öğreticiliği, 75 gün sürecek Osmanlıca’da Arapça Farsça Kurallar ve son olarak 45 günlük Osmanlıca’da Arşiv ve Edebi Metinler başlıklı eğitimler verilecek.

Şuanda Osmanlıca okuma ve yazma eğitimi alan kursiyerlere, haftada 3 gün toplam 10 saat eğitim veriliyor. Her kesimin ilgisini gören kursa katılan kursiyerler, Haliliye Belediyesine ve Başkan Fevzi Demirkol’a Osmanlıca öğrenmelerine vesile oldukları için teşekkür etti.

 

Osmanlıca Kursuna yeni kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, 4442263 numaralı Haliliye Belediyesi Beyaz Masa Hattından bilgi alabilir veya bizzat Bahçelievler Mahallesi 119’uncu Sokakta bulunan Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezine başvuruda bulunabilir. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler