KARAKÖPRÜ'DE SİVRİSİNEK VE HAŞEREYLE MÜCADELE - Yeni Urfa 

SON DAKİKA
KARAKÖPRÜ'DE SİVRİSİNEK VE HAŞEREYLE MÜCADELE

KARAKÖPRÜ'DE SİVRİSİNEK VE HAŞEREYLE MÜCADELE

16 Ağustos 2017 - Çarşamba 14:59
Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, sıcak havalar nedeniyle artan sivrisinek ve haşerelerle mücadele için ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Sıcak havalar nedeniyle artan sivrisinek, karasinek ve haşerelerden vatandaşların etkilenmesini engellemek isteyen Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurduğu ilaçlama ekibiyle gece ve gündüz olmak üzere vardiyalı şekilde ilaçlama çalışması yapıyor.

Ekipler merkez ve kırsal mahallelerde araçlar ve sırt pompalarıyla kara sinek, sivrisinek, haşere ve larvaların artmasını engellemek için her tarafta ilaçlama çalışması yapıyor. 

Her mevsim devam ettirilen ilaçlama çalışmaları yaz aylarının gelmesiyle arttırılırken, özellikle vatandaşların sık kullandığı alanların dışında; haşere ve sineklerin yaşam alanı olan rögarlar, çöp konteynırları, dereler ve sazlık alanlarda etkin mücadele gösterilen çalışmalar kapsamında yeşil alanlar da ilaçlanıyor. 

Gece sivrisinek oluşumunu engellemek için araçlarla merkez ve kırsal mahallelerde ilaçlama yapan ekipler anons yaparak vatandaşları ilaçtan etkilenmeleri için bir süre kapı ve pencereleri kapatması konusunda uyarıyor.

Karaköprü Belediyesi'nden yapılan açıklamada,  ilaçlama hizmeti almak isteyen vatandaşların 444 9 657 numaralı telefondan Beyaz Masa birimine taleplerini bildirmelerinin yeterli olduğu ifade edildi. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler